Sambrusk logotyp, till startsidan

Sambruks styrelse

Arbetet inom Sambruk bedrevs 2003-2005 som ett nätverk. Vid konstituerande föreningsstämma 2005-06-07 beslutades att bilda den ideella föreningen Sambruk.

Alla Sveriges kommuner, landsting och organ som verkar för att främja föreningens ändamål erbjuds att bli medlemmar i föreningen.

Vid Sambruks årsstämma 2015-04-21 valdes Lena Lundgren, ledamot kommunstyrelsen Gävle kommun, till ordförande.

Valberedningen inför årsstämman 2017

Inge Hansson, Mobil: 070-761 55 05 , E-post: inge.hansson@ardline.se

Johan Bergqvist, E-post: johan.bergqvist@knowit.se


Sambruks styrelse

Namn

Kommun

Vald till

E-postadress

Roll

 

Lena Lundgren

Gävle

Ordförande 2015-2017

lena_christina.lundgren_rorick@gavle.se

Politiker

 

Anders Fredriksson

Knivsta

ers 2015-2017

anders.fredriksson@knivsta.se

Tjänsteman

 

Alec Magi Särnholm

Härryda

ord 2015-2017

alec.magi.sarnholm@harryda.se

Tjänsteman

 

Mats Bohman

Nacka

ers 2015-2017

mats.bohman@nacka.se

Tjänsteman

 

Peter Dacke

Stockholm

ord 2015-2017

peter.dacke@stockholm.se

Tjänsteman

 

Eva Bjurling

Borlänge

ers2016-2018

eva.bjurling@borlange.se

Tjänsteman

 

Peter Åberg

Storuman

ord 2016-2018

peter.aberg@storuman.se

Politiker

 

Torbjörn Larsson

Falkenberg

ers 2015-2017

torbjorn.larsson@falkenberg.se

Tjänsteman

 

Mikael Lagergren

Västerås

ord 2015-2017

mikael.lagergren@vasteras.se

Tjänsteman

 

Marie Ahlqvist

Lycksele

ers 2015-2017

marie.ahlqvist@lycksele.se

Tjänsteman

 

Rejn Karlgren

Sandviken

ord 2016-2018

rejn.karlgren@sandviken.se

Politiker

 

Lars-Olof Lindblad

Kungälv

ers 2016-2018

lars-olof.lindblad@kungalv.se

Tjänsteman

 

Åsa Zetterberg

SKL

ord 2016-2018

asa.zetterberg@skl.se

Tjänsteman

 

Peter Olsson

Karlstad

ers 2016-2018

peter.olsson3@karlstad.se

Tjänsteman

 

Annika Samuelsson

Mölndal

ord 2016-2018

annika.samuelsson@molndal.se

Tjänsteman

 

Mikael Brandfors

Rättvik

ers 2016-2018

mikael.brandfors@rattvik.se

Tjänsteman

 

Nisse Waldefeldt

Göteborg

ord 2015-2017

nisse.waldefeldt@intraservice.goteborg.se

Tjänsteman

 

Göran Westerlund

Alingsås

ers 2016-2018

goran.westerlund@alingsas.se

Tjänsteman

 
      

 

     
      
    

-

 

 

Ordförande

Lena Lundgren

Lena Lundgren Rörick
E-post: lena_christina.lundgren_rorick
@gavle.se

Projektwebb

Sambruks trädet
Sambruk
Säte: c/o Sandvikens kommun, Kommunledningskontoret, 811 80 Sandviken
Postadress: c/o Sandbacka Park, Högbovägen 45, 811 32 Sandviken
Organisationsnummer: 802428-2785